Serge Kahili King jest osobą, dzięki której świat mógł poznać Hunę taką, jaką jest, opartą o rodzinny przekaz hawajski, stosowaną od wieków i sprawdzoną jako skuteczną. Jest on jedynym kahuną-kupuą (kahuną-szamanem) na świecie uczącym otwarcie.

AUTOR

Serge Kahili King, dr psychologii, Opublikował największy na świecie wybór książek i taśm o Hunie, polinezyjskiej filozofii i praktyce skutecznego życia, oraz o duchu Aloha, postawie miłości i pokoju, z której Wyspy Hawajskie są tak sławne. Pisze również obszernie o hawajskiej kulturze i jest także powieściopisarzem. Krytycy opisują jego styl jako "praktyczny, przyziemny i łatwy do uchwycenia". Utrzymuje tę jasność w swoich książkach, kasetach audio i wideo oraz w swoich artykułach. Wiele jego dzieł można znaleźć w The Huna Store, a niektóre z jego artykułów można przeczytać w The Library Hut w hawajskiej wiosce Huna, sponsorowanej przez Aloha International.

MÓWCA

Wykorzystując swoje wykształcenie akademickie, lata nauki afrykańskiego i hawajskiego szamanizmu, swoje doświadczenie w rozwoju społeczności oraz swoje badania międzykulturowe jako materiał źródłowy, dr King opracował wykłady, warsztaty i kursy, aby zapewnić ludziom na całym świecie sposoby i pomysły na poprawę ich życia. Poza mówieniem i nauczaniem w wielu krajach, założył Aloha International, ogólnoświatową sieć nauczycieli, doradców, masażystów i ponad 10 tysięcy indywidualnych członków w celu dzielenia się swoimi naukami. Na swojej rodzimej wyspie na Hawajach prowadzi warsztaty i szkolenia przez cały rok, a także odbywa miesięczne sesje nauczania w telewizji kablowej na wyspach i kontynencie amerykańskim.

ANEGDOCIARZ

Dr King jest autorem i projektantem Search For Pele, edukacyjnej gry na CD-ROM opartej na legendach, języku i geografii Wielkiej Wyspy Hawajów. Jest także autorem "Dangerous Journeys", opowieści dla urbanistów, znanej z fascynujących prezentacji tradycyjnych legend.

UCZONY

Jego wykształcenie obejmuje pracę doktorską z psychologii na California Coast University, tytuł magistra w zarządzaniu międzynarodowym w American Graduate School of International Management (Thunderbird) w Arizonie, oraz licencjat z Azji na University of Colorado, gdzie również został członkiem Phi Beta Kappa. Dr King również uczy i prowadzi kręgi lecznicze na dwóch wirtualnych wyspach należących do Aloha International w Second Life.

HUMANITARYSTA

Przez siedem lat w Afryce Zachodniej dr King kierował programami rozwoju społeczności lokalnych Catholic Relief Services w Dahomey (obecnie Benin), Togo, Senegalu, Gambii i Mauretanii. Organizował, finansował i zarządzał szkolnymi programami obiadowymi, programami edukacji żywieniowej, programami rozwoju rolnictwa, programami usług socjalnych, programami leczenia trądu i programami unii kredytowych. Prezydent Leopold Sedar Senghor, ówczesny prezydent Senegalu, przyznał mu medal i indukował go do Wielkiego Narodowego Oederu Senegalu w uznaniu jego zasługi dla narodu afrykańskiego.

SZAMAN

Kiedy Serge Kahili King miał czternaście lat, został inicjowany przez ojca na ścieżkę hawajskiego szamanizmu. W wieku osiemnastu lat został adoptowany jako wnuk Josepha Kahili z Kauai, "kupua" czyli szamana hawajskiej tradycji. Poza wieloletnim stażem w rodzinie Kahili, dr King spędził siedem lat w Afryce Zachodniej, szkoląc się w afrykańskich tradycjach szamańskich, i dokonał dogłębnych studiów nad innymi tego typu tradycjami na całym świecie. Dziś uczy ludzi, jak korzystać z technik uzdrawiania szamańskiego i wykorzystuje swoją wiedzę, aby pomóc innym odkryć własną twórczą moc.