Uzdrawianie na odległość w Hunie jest czymś powszechnym. Serge Kahili King w swoich książkach opisuje wiele metod oddziaływania zdalnego, a może nawet jest ich więcej niż uzdrawiania na miejscu.

Stosuje się różne techniki, jak np.:

  • La'a Kea - Światło Miłości - uzdrawianie energią barw z użyciem np. kamieni szamańskich (mineralnych; metoda stosowana przeze mnie najczęściej)
  • Haipule - tzw. modlitwa Huny (od tego zaczynałem usługi)
  • Tiki - uzdrawianie za pomocą pełnych mocy myślokształtów (np. imaginacja w kuli światła, stosuję często dla Klientów)
  • Dynamind - praktyka wynaleziona przez Serge'a Kahili Kinga
  • Grokking - "zmiana formy"; dzięki grokkingowi, czyli "stawaniu się" Klientem (chodzi o "stawanie się" wewnętrzne, mentalne i energetyczne) można stosować na sobie dowolną metodę, nawet z innych sytemów, i pomoże to osobie uzdrawianej

W Aloha International i Projekcie Aloha uzdrawianie na odległość to norma. Moje usługi nie są niczym nadzwyczajnym, to podstawowy sposób korzystania z Huny.

Huna to, przede wszystkim, wiedza o tym, jak uzdrawiać na odległość - jak na odległość harmonizować swoje życie, jak nim zarządzać, co odnosi się także do pracy z Klientem.

Uzdrawianiu towarzyszy także jasnowidzenie, czyli odczyty. Metodą, która bardzo dobrze sprawdza się jako narzędzie jasnowidzenia jest nalu ( haw. "wzbudzanie fal"), której opis znaleźć można w "Szamanie miejskim" Serge'a Kahili Kinga.