Hermetyczny nie znaczy zamknięty na innych i na świat. Hermetyczny znaczy odseparowany, odrębny, ukryty w aspektach istotnych.

Ludzie lubią się obnażać, z obnażania czerpie się różne zyski. Obnażanie ma nie tylko fizyczny charakter, istnieje też psychiczna opcja tego zjawiska.

Nikomu nie pozwalaj wnikać do głębi Twojego jestestwa i w nim czegokolwiek układać, zmieniać. Dzieje się tak w sektach, w religiach i innych organizacjach, gdzie występuje guru, który wie wszystko i głupi wyznawca, który nie wie niczego.

Strzeż swojego wnętrza przed każdym. W światku uzdrawiania nader często zachodzi zjawisko ingerencji w prywatność i bioenergoterapeuci, uzdrowiciele wszelkiej maści wchodzą do sfery prywatnej drugiej osoby jak do obory, w zaboconych i śmierdzących butach.

Jeżeli czujesz, że komuś podlegasz, ktoś próbuje Cię sobie podporządkować to wiedz - powtórzę za Sergem Kahili Kingiem - że sam na to się zgodziłeś. W którymś momencie uznałeś prawo tej osoby do głębokiego kontrolowania Twojego życia wewnętrznego, oddałeś jej kierownicę swojego życia.

Jeśli chcesz odzyskać władzę nad swoim życiem i pozbyć się wpływu, sięgnij po Hunę, po szóstą zasadę zwaną MANA. Możesz na różne sposoby ją stosować, np. otaczać się niebieskim światłem przez minutę z intencją, że wzmacnia ona Twój własny autorytet i budzi pewność. Możesz też wykonywać pikopiko skupiając się podczas wdechu na lewym biodrze, a podczas wydechu na pępku, intonując na wydechu MANA albo PEWNOŚĆ.

Jeżeli masz chęć, możesz też zastosować Świadomego Obserwatora. Usiądź wygodnie, skieruj uwagę na zjawiska odczuwane jako uwarunkowanie czyimś wpływem i obserwuj je, po prostu zapamiętując i nie robiąc nic więcej aż poczujesz, że wystarczy.

Oddziaływanie mające na celu narzucenie władzy innym za pomocą woli jest niemoralne i karygodne. Ale ofiary robią to sobie same, rezygnując z własnej mocy.

Jeśli chcesz, możesz jako ćwiczenie powtarzać sentencję Serge’a Kahili Kinga: "cała moc pochodzi z wnętrza" lub afirmację "wierzę w siebie".