Życie biegnie. Nie mamy nieograniczonej ilości czasu. Dlatego nie wszystko można zrealizować. Musimy dokonywać wyboru co poddamy takiej realizacji, a co porzucimy.

Jak jednak znaleźć siły do działania? Jak zidentyfikować to, czego się naprawdę pragnie? Jak w końcu i kiedy robić to w sposób, który będzie zgodny z naszym wnętrzem i pełen pasji?

Jak poznać to, czego się chce/pragnie

Nie znam innego sposobu na poznanie swojej prawdziwej woli (od fałszywej prawdziwa różni się tym, że nie narzuca się mechanicznie i jest na ogół nieznana), jak słuchanie intuicji. By jednak usłyszeć jej głos, potrzeba spokoju i relaksu.

Usiądź wygodnie, przyjmij wygodną pozycję i zrelaksuj się. Możesz użyć jakiejś techniki, lub nie. Po prostu zatrzymaj się i poczekaj na to, co powie Ci serce.

Możesz wziąć karteczkę i zapisać na górze, czyli ją zatytułować: "To, co chcę robić dzisiaj" lub "To, co chcę robić w tym tygodniu" (albo miesiącu, roku albo w ogóle w życiu). Skala zależy od Ciebie, sprawdź określenie jakiej skali jest Ci w tym momencie potrzebne.

Siedź i relaksuj się tak długo, aż nie pojawią się informacje. Będziesz miał naturalne pragnienie, by je zapisać. Nie przyspieszaj tego. Zrób to wtedy, kiedy poczujesz potrzebę analogiczną do tej fizjologicznej, typu wyjścia do ubikacji.

Jest to najtrudniejszy element tej metody: czekać (manawa), aż woda się zgromadzi i przeleje, czyli wiedza przyjdzie i wola stanie się jasna.

Możesz stosować to dla wielu zadań w ciągu dnia, tygodnia, mesiąca, roku, kilku lat lub całego życia.

Czekaj! (manawa). Niech ta chwila stanie się dla Ciebie jedyną rzeczywistością, w jakiej przebywasz.

Pracując zostaw wszystko za drzwiami, nie rozpraszaj się innymi zajęciami, odłóż je.

Kiedy pojawi się odpowiedź, zapisz ją.

Jak mieć siłę/energię do działania

Zakładamy, że jesteśmy najedzeni, zdrowi, mamy energię na poziomie ciała. Brakuje nam jednak energii wewnętrznej, związanej z pasją.

Tak naprawdę problem rozwiązuje się wtedy, kiedy zdobywamy wiedzę intuicyjną z wnętrza. To, czego chcemy, co mamy w sercach zawsze wzbudza w nas pasję i moc. Nie zabraknie Ci ich, gdy będziesz robił to, czego naprawdę chcesz, ba, kiedy będziesz już wiedział przez np. powyższą praktykę energia już zacznie się przejawiać.

Problem wielu ludzi: wiele robią, ale nie tego, co powinni. Dlatego praca i różne inne zajęcia ich osłabiają. Niszczą też zdrowie, wprowadzając w stres i wyjaławiając.

Moment mocy jest teraz (manawa). Znajdując cierpliwie swoją wolę przez intuicję, moc będzie tego naturalnym skutkiem. Cała moc pochodzi z wnętrza (mana), razem z intuicyjnym poznaniem (ike).

Jak i kiedy działać z pasją

Mamy dzisiaj świetne narzędzie - organizer. Weź planer albo wypisz godziny przed sobą. Narysuj np. zegar na kartce i oznacz 12 godzin.

Podobnie jak wcześniej czekaj w relaksie na informację od intuicji. Ona wskaże Ci właściwą porę.

Dlaczego jest to tak ważne? Każdy ma swój biorytm i nie o każdej porze osiąga się optymalną kondycję. Intuicja wskaże jaka pora będzie właściwa na dane zajęcie - z pożytkiem dla jego jakości i zdrowia.

Tak samo możesz zrobić w stosunku do pytania jak wykonać dane zajęcie. Weź kartkę, zatytułuj ją "Jak wykonać zajęcie X?" i podobnie jak wcześniej, oczekuj na intuicyjne informacje, które mogą Cię zaskoczyć i zszokować nawet swoim geniuszem.

***

Nie musisz za każdym razem stosować powyższych praktyk, ale częste ich wykonanie sprawia, że rozwijamy pewne umiejętności, które pracują potem bez kartek i bardzo szybko. Choć zawsze docenimy notes, organizer tradycyjny lub elektroniczny. Traktujmy to jako narzędzie.

Dla tych, którym każdy dzień wydaje się taki sam, rutynowy i którzy cierpią na brak kreatywności, na monotonię i tendencyjność, powyższe ćwiczenia mogą przynieść wielkie korzyści - tak jak dla tych, którzy nie chcą poświęcać i tak niedługiego czasu swojego życia na robienie tego, czego nie mają w sercach, a co kultura zewnętrzna nawbijała im do głów jako normy czy obowiązki.