Hawajskie słowo "mana" znaczy "moc", "władza", "autorytet". Choć szamańska ścieżka łowcy przygód, do której należy Huna, unika nadmiernego stosowania siły i widzi rozwiązania w harmonizowaniu, a nie w walce, to jednak głosi ona o potrzebie rozwijania statusu pana we własnym życiu.

Zasada "mana" jest praktyczna, chodzi o określone zmiany i zachowania na poziomie doświadczenia.

W życiu mamy często pod górkę a władza to jeden z największych jego problemów. Władzę chcą sprawować nad nami politycy, ale i duchowni, albo i rodzina, partner, nierzadko dzieci, przyjaciele, znajomi, pracodawcy.

Znajdując się w cudzej władzy stajemy się narzędziem w rękach tej osoby.

Jest to przepoważna sprawa, a wszystko zaczyna się od naszego wnętrza. To tam pojawia się, lub nie pojawia się mana.

Trudności, z jakimi się borykamy, wymagają naszej odwagi, zaradności i stanowienia centralnej władzy. My jednak oddajemy ją w ręce innych ludzi i instytucji. Tracimy wewnętrzne poczucie pewności, dlatego przyjmujemy wtedy zewnętrzne pozory, zakładamy agresywne maski, popadamy w egoizm i posługujemy się przemocą.

A najgorsze, że sami potrafimy wyciągać rękę, by manipulować innymi. Jest to skrajny wyraz braku many.

Musimy nauczyć się czuć się panami, czyli oduczyć się roli sługi albo żebraka.

Jak tego dokonać? Istnieją różne sposoby:

  • przyjmij pewną pozycję ciała, graj pewność, autorytet, figurę królewską, władcę swojego życia
  • wyobrażaj sobie, że jesteś słońcem swojego życia a nie satelitą lub planetą, że całe Twoje życie krąży wokół Ciebie a nie odwrotnie
  • powtarzaj przez minutę lub tak długo, jak długo zechcesz: wła-dza-wła-dza itd, skupiaj się na odczuciach
  • powiedz do swojego ciała: zgromadź nadmiar mocy (lub many) i wykonaj cztery głębokie oddechy, wyobrażając sobie, że Twoje ciało wypełnia się światlem lub świetlistym płynem, skupiaj się na odczuciach
  • jeśli masz problemy i przeżywasz wątpliwości, czarne scenariusze, możesz powtarzać "Wszystko działa w doskonały sposób"
  • wymyśl własne sposoby na budowanie many

Wraz z praktyką w końcu zaczniesz uczyć się nowych nawyków, Twoje myśli i emocje poddadzą się i pójdą za tym. Nie rób jednak nic na siłę, nie chodzi o przemoc. W trakcie praktyki dbaj o relaks, by nie wzbudzać stresu i gniewu.

Prawdziwa pewność nie zaciska pięści i nie próbuje niszczyć, pochodzi z wnętrza i nie potrzebuje agresji, która, swoją drogą, jest jej radykalnym zaprzeczeniem, jako że wynika z bezradności.

Wiele problemów możesz załatwić na odległość, poprzez telepatię i telekinezę. Do tego, jednak, żeby posługiwać się energią, musisz dysponować pewnością, jako że energia podąża za uwagą i świadomość niestabilna, niepewna będzie tworzyć zaburzenia energetyczne.

Pracuj nad maną bez względu na to, jak wygląda zewnętrzna sytuacja. Stań się twórcą okazji, a nie chwytaczem. Przerośnij swoje problemy a zobaczysz, jak bardzo są one małe.