Jak naprawdę wygląda rynek uzdrowicielski?

O.K., zdobywasz dyplom bioenergoterapeuty. I co z tego? Wydaje Ci się, że uczestniczysz w pewnej i sprawdzonej tradycji. To nieprawda, ulegasz złudzeniu. Państwowe dyplomy? Nie wiem, czy nie powinna się takim słownictwem zająć określona służba. Państwo nie certyfikuje żadnych uzdrowicieli, bo nie może. Nie ma ku temu zaplecza naukowego.

Dyplomy są tylko obligujące w izbach rzemiosł, które, co prawda, są państwowe, ale w innym sensie, niż choćby określone ustawami izby lekarskie.

Na rynku nie ma żadnych organizacji, podobnych do tych tworzonych przez lekarzy, że miałbyś jakieś państwowe, oficjalne gwarancje. Nie ulegaj omamom!

Co to znaczy? To znaczy, że rynek usług uzdrowicielskich, ale i ogólnie ezoterycznych jest niebezpieczny.

Wśród bioenergoterapeutów spotkasz większych, niekiedy, nawiedzeńców, niż działających pod innymi szyldami.

Naukę o uzdrawianiu potrzeba dopiero stworzyć.

Huna jest tym, co wybrałem, ze względu na to, że wiedza ta funkcjonuje w obszarze dużej organizacji i od dawna. To nie są wymysły i prywatne objawienia jakiegoś "miszcza". Musisz się uczyć Huny jak wszystkiego innego, krok po kroku. Nic nie przychodzi samo, tylko przez zmianę nastawienia lub wiarę w jakieś dogmaty.

Pracujesz od samych podstaw - i podstawy takie daje choćby ćwiczenie "Świadomego Obserwatora". Szybko, ucząc się go, odkryjesz różnicę pomiędzy Huną a większością ofert rynkowych. Podobnie samo proste "Otaczanie się światłem" da Ci tak wiele wiedzy o tym, gdzie znajduje się kryterium pomiędzy prawdziwą a fałszywą sztuką uzdrawiania, że wreszcie, sądzę, będziesz mógł się w całym tym misz-maszu połapać.

W Hunie nie ma guru, sam jesteś mistrzem swojej praktyki. Od samego początku uniezależniasz się. Trener jest po to, byś szybko stanął na własnych nogach.

Wiem, że możesz mieć różne wyobrażenia tego, czym jest uzdrawianie, praca z energią itd. wskutek przeczytania wielu książek, obejrzenia wielu filmów na YouTube lub wzięcia udziału w wielu kursach. I często, a może i najczęściej wyobrażenie to niespecjalnie pokrywa się z tym, czym jest Huna.

Dlatego nie nabędziesz właściwego zrozumienia, jeżeli jej nie spróbujesz, jako praktyki. Z drugiej strony nie będziesz w stanie zrobić tego sam, potrzebny Ci będzie ktoś, kto ma trochę, choćby, większe doświadczenie.

Nie widzę tego, kiedy patrzę na rynek. Widzę, natomiast, ludzi wpół szalonych, nawiedzonych, mylących doświadczenie z objawieniem, mieszających wszystko ze wszystkim, opierających się na dogmatach religijnych, które wtłaczają w systemy bioenergetyczne i podobne.

To pomieszanie jest bardzo groźne, nie ma nic wspólnego ze świadomością i pobudza najniższe poziomy reakcji psychosomatycznych, które powodują wspieranie wszelkiej maści prymitywnych zachowań, zwłaszcza o podłożu seksualnym.

Takie kursy i usługi tworzą ludzi chorych, pomieszanych, pokręconych i nieszczęśliwych. Niestety, ale jest ich wszędzie na pęczki.